Jak pokonać podjadanie?

Silny charakter jest podstawą człowieczeństwa. Dzisiaj modne jest odchudzanie. Ludzie głodzą się przede wszystkim z uwagi na zdrowie i wygląd. 

Troska o zdrowie nie jest niczym złym. Jednak motywacja klasyczna (kształtujemy cnotę umiarkowania w jedzeniu i piciu) pomaga nie tylko zadbać o wymiar doczesny (ciało), ale przede wszystkim wzmacnia charakter i wspiera rozwój duchowy. 

Innymi słowy - poznasz metodę radzenia sobie z łakomstwem, ale również nauczysz się panować nad sobą. Okiełznanie wady obżarstwa ma bowiem fundamentalne znaczenie dla kształcenia charakteru w ogóle. 

Czego się nauczysz?

 • poznasz 4 rodzaje obżarstwa i wybierzesz do zwalczania ten, który jest najważniejszy z Twojego punktu widzenia,
 • na przykładzie walki z objadaniem nauczysz się dobierać postanowienia w taki sposób, aby nie rezygnować z nich przedwcześnie (otrzymasz konkretne przykłady),
 • w piątej lekcji zdradzam przetestowaną przez wieki zasadę motywowania, której stosowanie daje 99% gwarancję wytrwania przy postanowieniu!
 • poznasz poszczególne etapy pokusy, dzięki czemu opanujesz ją zanim się rozwinie (tzw. 3-stopniowa formuła opanowania pokusy w jej zarodku) 


 • WAŻNE! pozbędziesz się 5 rzeczy, które sprawiają, że Twoje postanowienie traci pierwotną moc (dostaniesz konkretne wskazówki, co robić, aby skutecznie przeciwdziałać tym negatywnym tendencjom),
 • odkryjesz, jak nie rezygnując z przyjemności stołu nad nimi dowolnie panować (w razie potrzeby, np. problemów zdrowotnych, wykorzystasz tę umiejętność do skutecznego stosowania diety),
 • poznasz trik (metodę wzmacniania siły postanowienia), dzięki tzw. intencji dodatkowej, która doładowuje siłę woli,
 • nauczysz się krok po kroku, jak odwracać myśl od pokusy; na przykładzie podjadania pokażę Ci jak to robić,


 • zobaczysz jak unikać niepotrzebnego dialogu z pokusą, który prowadzi do upadku,
 • dzięki wskazówkom zawartym w szóstej lekcji  wytworzysz zautomatyzowany nawyk odrzucania pokus w konkretych sytuacjach,
 • poznasz trzy najważnieszje argumenty przeciw pokusom związany z obżarstwem; dzięki czemu łatwiej odeprzesz je, gdy się pojawią, 
 • odkryjesz dwie metody, które pozwolą Ci skutecznie i w zasadziebezwysiłkowo kontrolować się w ciągu dnia,
 • dzięki specjalnym zestawom ćwiczeń, wcielisz zdobytą wiedzę w życie. 


Częste pytania

Do kogo skierowany jest ten kurs: do dzieci czy dorosłych?" 

Kurs skierowany jest do dorosłych, czyli osób świadomie stawiających przed sobą określone cele.  Podane metody i wskazówki można oczywiście wykorzystać w wychowaniu najmłodszych, ale dziecko musi chcieć współpracować z rodzicami. 

Praktyczne rozwiązania, nie teoria

Płacisz za rezultaty, a nie delektowanie się wiedzą. Dlatego też materiał jest skomasowany, nie rozwleczony w czasie. Mógłbym opowiadać 10 godz., zapychając go tzw. watą słowną, ale wybrałem to co najważniejsze. Pokazuję rozwiązania, które najprostszą drogą prowadzą do celu.  

Opinia

Słuchacz kursu PT
Ten kurs audio o obżarstwie. Polecam go innym - nawet dzisiaj o tym rozmawiałem z jednym kolega, fizjologiem. I podkreśla, jak Pan patrząc z innej perspektywy, ma to czysto biologiczne, metaboliczne wyczucie;-) Patrzyłem na to tak sobie lekko, ale się wziąłem, zaciąłem, nie tylko masa ciała spadła, lekko pohamowane zapędy, ale i ogólnie lepiej i lżej na duszy. Jedno co mi się ciśnie na usta (no dobrze, klawiaturę) - nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria!"

Co otrzymujesz?

Nagrania poszczególnych lekcji kursu #1

- dotyczą konkretnego temaru (wszystkie nagrania kurs+omówienia ćwiczeń trwają w sumie ok. 2h 15 minut,

Prezentacje do każdej lekcji (pdf) #2

- możesz słuchać kursu i jednocześnie śledzić na ekranie najważniejsze jego punkty.

Zestaw ćwiczeń do każdej lekcji (pdf) #3,

które pomogą zastosować zdobytą wiedzę w praktyce.

Omówienia ćwiczeń (mp3) #4

- krótkie wyjaśnienia materiałów ćwiczeniowych.

Rozważania motywacyjne (pdf ) #5

Krótkie rozważania rozpisane na 19 dni, które pomogą w codziennym motywowaniu się.

Lista lektur duchowych (pdf) #6

W trakcie zwalczania obżarstwa czytanie odpowiednich lektur będzie podtrzymywało naszą motywację. Przygotowana lista lektur duchowych pomoże wybrać odpowiednie książki.

Gotowy plan pracy (pdf) #7

Rozpisany plan działania po przerobieniu kursu.